استفاده از روغن آفتابگردان برای پوست

استفاده از روغن آفتابگردان برای پوست

روغن آفتابگردان نه فقط در آشپزخانه که حتی در قفسه محصولات آرایشی و بهداشتی شما هم می‌تواند بهترین کارایی را داشته باشد. این روغن می‌تواند منبع طبیعی بی‌نظیری برای تغذیه پوست باشد، اگر بدانید چطور از آن استفاده کنید. اگرچه ساده‌ترین شیوه مصرف، یعنی مالیدن آن روی پوست هم بی‌نتیجه نیست، اما چرا با انتخاب شیوه درست بیشترین استفاده را از این روغن طبیعی نکنیم؟

ماساژ با روغن برای حصول بهترین نتایج از روغن آفتابگردان بهتر است این روغن را بعد از یک وان یا دوش گرم روی پوست بمالید. گرمی آب وان به این دلیل اهمیت دارد که بعد از این وان، پوست کمی گرم می‌ماند و این گرما باعث جذب بهتر روغن و در نتیجه تغذیه بهتر پوست می‌شود.

برای شروع ماساژ لازم نیست که ترکیب خاصی از روغن را درست کنید. می‌توانید روغن خالص را به عنوان لوسیون بعد از حمام روی تمام پوست بدن خود بمالید. کمی وقت بدهید تا روغن جذب پوست شود. اگر ار لوسیون‌های دیگر هم فقط برای پوست صورت و دست و پا استفاده می‌کنید، می‌توانید این روغن را جایگزین آن کنید و دیگر نیازی به صبوری برای جذب شدن و پوشیدن لباس ندارید.

اسکراب شکر و روغن

از ترکیب روغن آفتاب‌ گردان و شکر سفید یک اسکراب خانگی بسازید. یک نیم فنجان روغن و 3 فنجان شکر یک اسکراپ غلیظ برای استفاده کل بدن می‌دهد. بدن‌تان را با آب گرم بشویید تا دمای پوست کمی بالا رود. مقداری از اسکراب را با دست برداشته و به صورت دایر‌ه‌ای روی پوست ماساژ دهید. هدف اصلی این کار این است که پوست‌های مرده جدا شود. شکر موجب از بین بردن پوست مرده و روغن آفتابگردان باعث تغذیه همزمان پوست می‌شود. گرمای پوست هم به روغن کمک می‌کند که تاثیرش را بهتر نشان دهد. بعد از اسکراب، بدن را با یک شوینده ملایم بشورید.

اگر به اطلاعاتی از ما نیاز دارید یا می خواهید پیام درخواستی را ارسال کنید!